ZalozFirmu.cz – založení firmy online zdarma

V České republice funguje jediná služba zakládání firem online přes internet a to ještě k tomu bezplatně. Provozuje ji obecně prospěšná společnost ZalozFirmu.cz.

Zájemci o založení s.r.o. (společnost s ručením omezeným) nebo živnostenského oprávnění mají možnost využít komplexní založení nové firmy bez nutnosti složité administrativy, obíhání úřadů a placení zbytečných nákladů. ZaložFirmu.cz totiž své služby poskytuje naprosto zdarma a zájemci tak hradí pouze zákonné poplatky (vizte níže).

Podnikatelé tak ušetří až 85% nákladů, které by jinak utratili za založení firmy přes advokátní kancelář či koupili již založenou ready-mady s.r.o.

ZaložFirmu.cz - recenze a zkušenosti s online založením firmy zdarma

Jak to probíhá

Jednoduchým postupem, pomocí registračního formuláře, který umožní přizpůsobit založení dle požadavků na míru. Dnes je již možné a běžné založení firmy i s kapitálem 1 Kč.

Celkový průběh je rychlý, jelikož všechna dokumentace je vytvářena a zpracovávána online, díky jedinečnému systému. Registrace je pak zpravidla dokončena standardně v rozmení 3 až 5 dní.

Společnost zajišťuje odborný právní servis po celou dobu průběhu registrace firmy a i její 100% garanci dokončení k zápisu do obchodního rejstříku. 

 

Na kolik tedy zhruba vychází založení firmy online

S.R.O. Živnostenké oprávnění
4.000-6.000 Kč 1.000 Kč
Zdroj: www.ZalozFirmu.cz

 

Recenze

Jedinečný portál, který nabízí založení firmy online přes internet pouze za cenu zákonných správních poplatků bez dalších nákladů a včetně právní pomoci a garance zápisu do obchodního rejstříku.

Počátky začínali poměrně náhodně, ale zdravě. Projekt vznikl na základně potřeba zakladatelů, kteří měli tuto službu původně pro vlastní potřebu. Následně je napadlo, poskytnout jej veřejnosti a zpřístupnit tak aplikaci pro všechny. 

Za dobu působnosti mj. získala několik oficiálních ocenění - vítěz národního kola Cen za přínos podnikáníEuropean Enterprise Awards.

 

Proč jsou služby pro žadatele zdarma?

Provoz je financován z dotačních a grantových programů na podporu podnikání. Užití služby není vázáno na odběr jiných služeb nebo produktů partnerů portálu nebo jiných osob.

 

Bezpečnost

Firmy (živnosti i s.r.o.) jsou zakládány přímo na klíč žadateli (bez prostředníka, jako u ready-made) a kompletně transparentně  za jeho dohledu, jelikož ví o každém úkonu, který byl a bude učiněn. Klient tedy má záruku, že je opravdu prvním majitelem založené firmy (platí především u společností s ručením omezeným (s.r.o.)).

Služba je bezpečná a rozhodně se nejdná o žádný podvod či „podfuk s háčky“.

 

Reference a zkušenosti

ZalozFirmu.cz má za svou existenci (od roku 2008) tisíce kladných referencí. Bylo založeno na 10272  firem (k datu 13.1.2018). Na stránkách projektu jsou zveřejněny desítky pozitivních recenzí od klientů.

 • Michal Ander: „Zakládla jsem přes portál svou druhou firmu. Po zkušnosti s předchozím nákupem přes ready-made, se mi to zdálo úplně neuvěřitelné – nikam nemusíš chodit, zadarmo, přes internet.“
 • Pavel Bouša – IMPORTO Drive s.r.o.: "Služba mi ušetřila spoustu času a mohl jsem se tak věnovat namísto věcem administrativním více věcem technickým. Web byl pro mě jednoduchý a naprosto srozumitelný. Vyhovovalo mi i pravidelné aktualizování stavu registrace mé firmy. Vše bylo mnohem jednodušší, než jsem si na začátku představoval."
 • Dalibor Hrabec – Karticky.cz s.r.o.: "Na stránkách www.ZalozFirmu.cz jsem požádal o založení "eseróčka". Co jsem nevěděl, s tím mi poradili, a naše firma byla bleskově a bezproblémově zaregistrovaná. Mohu jen doporučit."
 • Jan Hrabák - ProSun - alternative energy systems s.r.o. „Registrace proběhla rychle a k naší plné spokojenosti, stačilo jen vyplnit formulář a počkat. Informace o průběhu registrace chodili pravidelně a tak jsme měli i představu, v jaké fázi registrace je a čas ubíhal rychleji. Opravdu výborný nápad, držím palce v dalším rozvoji portálu.“

...

Hodnocení:

Zalozfirmu.cz - logo
Hodnocení a reference společnosti
 
Výhody Nevýhody
 • Založeno již okolo 8,5 tisíc firem
 • Historie od roku 2008
 • Založení s.r.o. nebo živnosti přes internet
 • Bez obcházení úřadů a notáře
 • Založení zdarma (pouze správní zákonné poplatky (zápis v OR, atd.))
 • Komplexní založení firmy na klíč
 • Libovolný kapitál od 1 Kč
 • Právní servis
 • Garance zápisu do obchodního rejstříku
 • Nedůvěra - často se stane, že tomu lidé nemohou uvěřit, že je možné založit firmu přes internet jen za správní poplatky 
 • Založení podnikatelského účtu u České spořitelny (možno posléze zrušit)

 

Poskytovatel

Obecně prospěšná společnost ZalozFirmu.cz
IČ: 28724747
DIČ: CZ28724747

Lípová 15, Praha 2, PSČ 120 00 (mapa)

tel.: (+420) 224 910 173
fax: (+420) 224 910 174

info@ZalozFirmu.cz

www.zalozfirmu.cz

 

Zalozfirmu.cz je členem Hospodářské komory ČRPoskytovatel je členem

Hospodářské komory České republiky.

1. video z roku 2011...

Diskusní téma: ZalozFirmu.cz

DAR! Gratulace

Mavis Wanczyk | 01.06.2018

DAR! Gratulace
Dobrý den, obecná veřejná dobrá zpráva přišla k vám.
Jmenuji se Mavis Wanczyk, vítěz jackpotu o výkonu $ 758.7
milionu v srpnu 2017. Já a moje rodina se rozhodli dát 5 dolarů
milion ($ 1,000,000.00) každý šťastným osobám na celém světě jako vlastní způsob, jak pomáhat změnit svět pro dobro. Kontakt níže
Email: maviswanczyk1964@gmail.com pro info / nárok.

Pokračovat ve čtení:
https://Money.cnn.com/2017/08/23/News/Powerball-700-Million-Jackpot/Index.html

Vše nejlepší,
Kontaktní email: maviswanczyk1964@gmail.com

rozsirenie zivnosti

Maria | 04.03.2018

Podnikam v SR ako OSVC a chci podnikani rozsirit do CR. Odvody budu platit v SR i zdravotne poisteni. Mam slovensky zivnostensky list. V CR nemam prechodny pobyt. Co s tim?

Nebylo co vytknout

Václav | 12.01.2018

Jsem spokojen. Založení sro za 1 korunu v pohodě. Proces proběhl v pohodě a prakticky bez mého zásahu. Jediné, co bych vytkl je přehlednost stránek, ale dá se to.

Navalu s.r.o

Jitka Koukalová | 26.09.2017

Začátek registrace 4.9.2017 a dokončení registrace 22.9. 2017. Náklady 13 tisíc včetně cca 5500,- za poskytnutí sídla. Takže super.

v poho

ČeněkS | 15.07.2017

Přečetl jsem si recenzi, zaregistroval se a nyní probíhá proces založení. Nevidím žádný problém, všechno klape.
ČS

Zajímavý projekt

VD | 02.04.2017

Bych nečekala, že něco takového existuje. Všude samá byrokracie a člověk se musí vším přehrabávat nebo si někoho zaplatit. Notabene u zakládání firmy.

Re: Zajímavý projekt

ing. Schejbal | 15.06.2017

Činčala není žádný kouzelník - vaše dokumenty vezme a odnese je k notáři a přihodí si provizi. To je toho...

Re: Re: Zajímavý projekt

Michal | 16.06.2017

Co to je za pitomost? Buď jste zhrzená konkurence, nebo nevíte o čem mluvíte. Poskytují vyřízení jako právní kancelář a nic jim navíc neplatíte. Dokonce to je pane zdarma! Dělal jsem si u nich firmu a stálo mě to několik tisícovek za správní poplatky státu. Nic víc.

Pomohou se založením

Pavel | 17.02.2017

Zakládal jsem ke konci roku a vše OK. Pokud si nevíte rady, pomohou a přístup je individuální, což jsem třeba já nečekal :)

Souhlas

Jaroslav | 03.02.2017

Dobrý den, souhlasím s hodnocením. Byl jsem velmi mile překvapen, jak vše šlape. Zrovna jsem v průběhu zakládání sro. Měl bych ale jednu výtku a to, že portál je trochu nepřehledný. Je to kosmetické, ale je :-)
Díky,
JK

Přidat nový příspěvek