Virtuální kancelář

Virtuální kancelář nabízí v podstatě veškeré služby běžné kanceláře. Tento typ kanceláře, který nese ve světě i u nás ustálený výraz "virtuální", představuje především získání prestižní adresy pro své podnikání (na tuto adresu může chodit pošta atd.) či schůzky (k dispozici jsou zpravidla konferenční místnosti či kanceláře, které si můžete na stanovený čas rezervovat).

Služby virtuální kanceláře jsou nabízeny především ve velkých městech v ČR (Praha, Brno, Ostrava atd.) i ve světových metropolích (Londýn, Berlín, New York, Sydney, Hong Kong, Peking, Paříž atd.). Některé větší společnosti nabízejí ke svým balíčkům zároveň možnost užívat adresy i ve svých zastoupeních ve světě. Můžete mít tedy adresu jak v Praze, tak Berlíně, San Francisu a dalších. A to samozřejmě nejenom poštovní - můžete využívat i svých služeb, jako v ČR nebo jinde.

Prakticky se tedy jedná o prestižní sídlo a nemovitost v centrech velkých měst, kde jsou poskytovány služby virtuální kanceláře s využitím všech standardních kancelářských služeb - kancelářské místo, zasedací místnost, jednací místnost atp.

Často však mnoho podnikatelů či osob, využívajících virtuální kancelář, chce především nízkou administrativu k úřadům. To znamená, že např. mimo velká města je možnost kontroly finančího úřadu i 1 za 2 roky, přičemž v Praze vychází i na 1 za 16 let. To vítá mnoho společností, které nemají zájem o neustálou konrolu ze strany nadřízených úřadů.

 

Výhody virtuální kanceláře

  • pronajímatel virtuální kanceláře nemá vstupní náklady na vybavení a běžnou správu
  • možnost osobní asistentky, která vyřizuje telefony, poštu atd.
  • možnost sídla či pouze poštovní adresy

Nevýhody virtuální kanceláře

  • ceny jsou různé (od 100 Kč/měsíc až po několik tisíc) - záleží na zvolených službách

 

Virtuální kancelář je vhodná pro nově začínající podnikatele i ty, kteří již podnikají. Pokud Vám vyhovují některé vlastnosti virtuální kanceláře, můžete je využít poměrně levně. V posledních letech ceny tyto klesly a služby jsou větší. Nebojte se služby kombinovat podle potřeby.

 

Virtuální sídlo pro podnikatele, firmy a živnostníkyVirtuální kancelář není jen pro větší firmy! Získat atraktivní adresu a asistenční služby mohou i živnostníci a drobní podnikatelé.